קהילת לימודי ידע, מדע וטכנולוגיה – KLYMT


 
 

ממועד יסודה, חתרה קלימט להיות במה לעוסקים במחקר בתחום ממגוון דיסציפלינות. לאפשר חשיפה של מחקרים חדשים ולהוות מרחב לדיונים בנושאים משותפים, כגון אופייה הטכנומדעי של החברה הישראלית, תפקידו של ידע בהקשרים תרבותיים שונים ותרגומו ממרחב אחד לאחר, גישות תיאורטיות ומתודולוגיות, ומגמות עולמיות בתחום.

כמידי שנה, גם השנה קיימנו מושב של הקהילה בכנס של האגודה הסוציולוגית הישראלית. שם המושב "ידע מדע וטכנולוגיה: התנגדות, קבלה והכלה". במושב הוצגו מחקרים ממגוון תחומים המאפיינים את תחום העיסוק של הקהילה.

בחודש מאי 2017, קיימנו את הכנס השנתי של הקהילה בשיתוף עם התכנית למדע, טכנולוגיה וחברה והמחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת בר-אילן. הכנס עסק בנושא "סוגיות חברתיות של מעקב ופיקוח". האירוע התקיים באוניברסיטת בר-אילן, הוא נפתח בהרצאתו של פרופ' דיויד ריבס מאוניברסיטת וושינגטון, שעסקה בנושא Interoperability Infrastructures. בהמשך הכנס, הדוברת המרכזית השנייה, פרופ' קרין נהון מהמרכז הבינתחומי בהרצליה, הרצתה על "המאגר הביומטרי: סיפור על טכנולוגיה, מדע וחברה".

לאורך השנה כולה, הקפדנו לעדכן את עמוד הפייסבוק של הקהילה, בידיעות מישראל ומהעולם, במגוון נושאים, באירועים בתחום, בקולות קוראים לכנסים, במידע על מלגות והצעות להזדמנויות לבתר-דוקטורט ומשרות באקדמיה.