קהילת מגדר


 
 

שנת הפעילות 2014 היתה שנת מעבר בקהילת מגדר, שבמהלכה התחלפו יו"ר של הקהילה, כאשר ד"ר יוכי שלח סיימה את תפקידה בסמוך לתחילת השנה והוחלפה לפני מספר חודשים בד"ר נדב פרץ ויסוידובסקי, שהצטרף לד"ר מיטל עירן יונה, הנמצאת בתפקידה זו השנה הרביעית.

פעילות קהילת מגדר השנה כללה :

תפעול דף הפייסבוק של הקהילה https://www.facebook.com/gender.il. הדף כולל 432 עוקבים. בדף  מפורסמות באופן שבועי כתבות ומאמרים הנוגעים למגוון היבטים וסוגיות בסוציולוגיה של מגדר בישראל, בכוונה לעודד דיון בסוגיות שונות על סדר היום הציבורי.

תפעול רשימת התפוצה של הקהילה https://groups.google.com/forum/#!forum/genderil  , הפצת קול קורא לכנסים מקצועיים, ספרים ומאמרים בתחום המגדר, לרשימת התפוצה של הקהילה המונה כ- 160 אנשי  ונשות מקצוע, חוקרים ותלמידים בתחום.

הקהילה מעודדת הפניית מאמרים לכתב העת האקדמי, רב תחומי, למגדר ופמיניזם – "מגדר" http://blogdebate.org/gender/journal/   שנולד בקהילת מגדר לפני כשנתיים. כתב העת החל את פעולתו בחסות קהילת מגדר באגודה הסוציולוגית. מדובר בכתב עת אינטרנטי, הפתוח לכל, היוצא בעברית, בעריכת היו"ר הקודמת של הקהילה – ד"ר יוכי שלח, בשותפות עם ד"ר אורלי צרפתי. עד היום יצאו במסגרת כתב העת שני גיליונות והשלישי נמצא בתהליכי עריכה מתקדמים. אנו מעודדים את חברי הקהילה לפרסם בכתב העת, כבמה אקדמית בעברית – לנושאי מגדר.

ארגון מושב קהילת מגדר בכנס הסוציולוגי ה-45: אנו נערכים לכנס הבא של האגודה הסוציולוגית הישראלית, שיערך בפברואר 2015 באירוח מכללת כנרת. מושב קהילת מגדר בכנס זה יעמיד במוקד הבחינה את  התימה המרכזית של הכנס:  "מה שרואים מכאן לא רואים משם: בין פריפריה גיאוגרפית לחברתית" ויעסוק בהצטלבויות שבין פריפריה גיאוגרפית וחברתית לבין מגדר. 

בימים אלו אנו נערכים לפעילות הקהילה בשנה הבאה ובוחנים רעיונות שונים להרחבת תחומי העיסוק של הקהילה. מפגש חברי הקהילה בכנס הקרוב, ישמש כבסיס לבחינת רעיונות וכווני פעולה מרכזיים לפעילות הקהילה בהמשך.

 יו"רים משותפים: ד"ר מיטל עירן יונה וד"ר  נדב פרץ ויסוידובסקי