קהילת ארגונים ועבודה- סיכום פעילות, שנת 2015


 
 

קהילת ארגונים ועבודה- דצמבר 2015

יו"ריות: ד"ר רונית ויסמל-מנור וד"ר ורדה וסרמן

רכזת: תאיר קרזי-פרסלר

מטרת קהילת ארגונים ועבודה היא להעניק מסגרת מאחדת לתוכניות האקדמיות הרבות בתחום הסוציולוגיה של ארגונים, להוות מוקד של דיון מקיף במחקרים בתחום המבוצעים על ידי חוקרות וחוקרים בישראל ולהעניק במה לכינוס שנתי ולסדנאות שונות בתחום. חלק מהפעילויות מתקיימות במסגרת הכנס השנתי של האגודה הסוציולוגית הישראלית וחלק במועדים אחרים. במרץ השנה התקיים כנס שאורגן על-ידי הקהילה בנושא תעסוקת חרדים בשוק העבודה. נושא זה עולה כסוגיה חשובה במיוחד בשיח הציבורי והארגוני בישראל ומגוון החוקרים בתחום זה הולך וגדל. הכנס התקיים באוניברסיטה הפתוחה ברעננה בשיתוף המכון לניתוחי מדיניות. כנס נוסף שמאורגן על-ידי הקהילה יתקיים בשיתוף מכללת עמק יזרעאל בתאריך 15/1/2016 בנושא עסקים חברתיים.

כמו כן, מדי חודש לערך אנו מקפידות לשלוח עלון ובו מידע על כנסים, סדנאות קולות-קוראים ואירועים אחרים העשויים לעניין את חברות וחברי הקהילה. אנו מזמינות לעדכן אותנו בכל אירוע שכזה על מנת שנוכל להפיצו לכ- 520 חברות וחברי הקהילה המונים חברות וחברי סגל, תלמידות ותלמידי מחקר ועוד. את העלון החודשי אנחנו מפיצות גם במסגרת קבוצת הפייסבוק של הקהילה המונה כ-107 חברות וחברים, זאת יחד עם פרסום כנסים, כתבות וכדומה על בסיס שבועי. המטרה היא להפוך את הקהילה לקהילה חיה באמצעות הפייסבוק ולנהל דיונים ערים בנושאים הקשורים בארגוני עבודה בישראל ובעולם.

לקראת השנה החדשה, אנו מתכוונות להמשיך בהפצת העלון החודשי ולהמשיך במאמצנו להרחיב את מספר החברים בקהילה (בפייסבוק ובדואר האלקטרוני) וכן לחשוב על נושאים בוערים בתחום ארגוני העבודה שיוכלו להוות בסיס להתכנסויות וימי עיון.