קהילת ארגונים ועבודה – סיכום פעילות שנתית תשע"ו


 
 

יו"ריות: ד"ר רונית ויסמל-מנור וד"ר ורדה וסרמן

רכזת: תאיר קרזי-פרסלר

מטרת קהילת ארגונים ועבודה היא להעניק מסגרת מאחדת לתוכניות האקדמיות הרבות בתחום הסוציולוגיה של ארגונים, להוות מוקד של דיון מפרה ומקיף במחקרים בתחום המבוצעים על ידי חוקרות וחוקרים בישראל ולהעניק במה לכינוס שנתי ולסדנאות שונות בתחום. חלק מהפעילויות מתקיימות במסגרת הכנס השנתי של האגודה הסוציולוגית הישראלית וחלק במועדים אחרים. במרץ, 2015 התקיים כנס שאורגן על-ידי הקהילה בנושא תעסוקת חרדים בשוק העבודה. נושא זה עולה כסוגיה חשובה במיוחד בשיח הציבורי והארגוני בישראל ומגוון החוקרים בתחום זה הולך וגדל. הכנס התקיים באוניברסיטה הפתוחה ברעננה בשיתוף המכון לחקר מדיניות, כלכלה פוליטית וחברה. כנס נוסף שאורגן על-ידי הקהילה התקיים בשיתוף מכללת עמק יזרעאל בינואר השנה, בנושא עסקים חברתיים.

מדי חודש לערך אנו מקפידות לשלוח עלון ובו מידע על כנסים, סדנאות קולות-קוראים ואירועים אחרים העשויים לעניין את חברות וחברי הקהילה. אנו מזמינות לעדכן אותנו בכל אירוע שכזה על מנת שנוכל להפיצו לכ- 520 חברות וחברי הקהילה, המונים חברות וחברי סגל, תלמידות ותלמידי מחקר ועוד. את העלון החודשי אנחנו מפיצות גם במסגרת קבוצת הפייסבוק של הקהילה המונה כ-132 חברות וחברים, זאת יחד עם פרסום כנסים, כתבות וכדומה על בסיס יומיומי כמעט. המטרה היא להפוך את הקהילה לקהילה חיה באמצעות פלטפורמת הפייסבוק, לנהל דיונים ערים בנושאים הקשורים בארגוני עבודה בישראל ובעולם.

אנו מתכוונות להמשיך בהפצת העלון החודשי ולהמשיך במאמצנו להרחיב את מספר החברים בקהילה (בפייסבוק ובדואר האלקטרוני) וכן לחשוב על נושאים בוערים בתחום ארגוני העבודה שיוכלו להוות בסיס להתכנסויות וימי עיון. פתחנו לפני חודשיים במסורת חדשה שכרוכה בפרסום עבודות תזה, דוקטורט או מאמר שפורסם בנושא ארגונים ועבודה. אנחנו מעוניינות לפרסם בעלון החודשי ובפייסבוק את תקציר העבודה ומידע על הכותבות/ים. כך נוכל לייצר מעגלי שיח משמעותיים רחבים הקשורים בעולמות התוכן שלנו.